Ariel 17 Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania Today (since 2000)

2 posters

Go down

Albania Today (since 2000) Empty Albania Today (since 2000)

Post  Father of the nation Sun Feb 21, 2010 6:51 pm

----------------------
Father of the nation
Father of the nation
Admin

Posts : 187
Join date : 2010-02-21
Age : 50
Location : Ariel 17 forum

https://ariel17forum.forumotion.com

Back to top Go down

Albania Today (since 2000) Empty Re: Albania Today (since 2000)

Post  blejaч Fri Feb 26, 2010 6:12 am

Vuku pametne poteze, oce to parce zemlje koje zasluzuju...Previse je siptar tovario ugalj i zidao kuce, nemamo kosovo, sto pre to shvatimo to cemo pre napred. Mogli smo onomad da guzimo autonomiju (ali smo tu lose odigrali) i sad evo since 2000 kosovo samo napreduje kao samostalna drzava, dok se mi durimo i svadjamo sa Hrvatima i picimo taj svoj nebeski pride koji nam ne treba jer nas ne vodi nigde.... Very Happy
blejaч
blejaч
Kadet

Posts : 53
Join date : 2010-02-26
Age : 39
Location : Beograd-Centar Sveta

http://www.movako-group.rs/

Back to top Go down

Albania Today (since 2000) Empty Re: Albania Today (since 2000)

Post  Father of the nation Fri Feb 26, 2010 3:32 pm

Blejac, svaki ti cast!!!

Evo ovde ću dati neki moj review albanske istorije:

*Bili pod vlašću Otomanskog Carstva više vekova
*1912., kada su se oslobodili, Otomanskog carstva, stiže novi okupator - Srbija. Albanci primorani da stanu na tursku stranu kako bi se odbranili od krvoločnih hordi srpskih i crnogorskih soldateski.
*1913. nakon krvavog rata i masovnih masakra, rat je završen. Jedino što su Albanci dobili u čitavom ratu jeste Skadar.
*1940e - Albanija učestvuje u WWII. Partizani odnose pobedu.
*1945 - 1985 - Tiranija Envera Hodže - Enver Hodža umire 11. aprila 1985. godine
*1991 - Pad komunizma. Albanija oslobođena. Albanija postaje zemlja svih njenih građana, zemlja socijalne pravde, mira i prijateljstva. Do 1996. godine Albanija se razvija. 1996. stanje na Kosovu postaje nepodnošljivo, te neki iskusniji vojnici koji žele slobodu za svoj narod, osnivaju OVK (Oslobodilačka Vojska Kosova).
*1998 - U drugoj godini rata, rat se pretvara u pravo krvoproliće. Osnivač OVK Adem Jašari ubijen, zajedno sa celom svojom porodicom, na Kosovu, od strane srpskih specijalnih snaga.
*1999 - Rat se završava, nakon militarne intervencije NATO - a. Postaje jasno da Kosovo definitivno nije deo Srbije.
*2001 - Makedonska OVK konačno zabranjena, nakon 2 godine rata u preševskoj dolini
*2008 - Kosovski narod proglašava nezavisnost


ALBANIJA JE DANAS DALEKO ISPRED SRBIJE U SVIM SOCIJALNIM ASPEKTIMA!

Moramo da napredujemo, ne smemo da dozvolimo da zemlja koja je bila najnerazvijenija u Evropi, kada smo mi bili najmoćnija sila na Balkanskom polu - ostrvu, da dok su oni, bez osnovnih škola, kopali po farmama, mi smo imali Vladu, parlament i vladavinu liberalne demokratije... Kuda si pošla Srbijo? Reci DA liberalnoj politici - politici napretka, politici nade, politici BOLJEG SUTRA! Živ primer da ta politika radi je - REPUBLIKA ALBANIJA!
Father of the nation
Father of the nation
Admin

Posts : 187
Join date : 2010-02-21
Age : 50
Location : Ariel 17 forum

https://ariel17forum.forumotion.com

Back to top Go down

Albania Today (since 2000) Empty Re: Albania Today (since 2000)

Post  blejaч Fri Feb 26, 2010 6:27 pm


Moramo da napredujemo, ne smemo da dozvolimo da zemlja koja je bila najnerazvijenija u Evropi, kada smo mi bili najmoćnija sila na Balkanskom polu - ostrvu, da dok su oni, bez osnovnih škola, kopali po farmama, mi smo imali Vladu, parlament i vladavinu liberalne demokratije... Kuda si pošla Srbijo? Reci DA liberalnoj politici - politici napretka, politici nade, politici BOLJEG SUTRA! Živ primer da ta politika radi je - REPUBLIKA ALBANIJA!
QFT
Najvise nas je** ti nasi nebeski tripovi i mi veliki ratnici i sta ja znam. Ljudi nece da prihvate realnost, jbg neke mogu i da probam da razuem, njemu je bilo lepo dok je tlacio Albanca sada kada je payback time normalno da se bunimo i o5 po 100000000 put tapkamo u mestu (ok sad se jos kao i pomeramo milimetarski)
Boka ne sme da kosovo jer ce pukne OMA od Tome, Toma ako dodje nasaje ludilo ... No, ni sa jednim ni sa drugim ne vidim dugorocnu perspektivu....
POUKA - BEZATI bounce bounce
blejaч
blejaч
Kadet

Posts : 53
Join date : 2010-02-26
Age : 39
Location : Beograd-Centar Sveta

http://www.movako-group.rs/

Back to top Go down

Albania Today (since 2000) Empty Re: Albania Today (since 2000)

Post  Father of the nation Fri Feb 26, 2010 7:07 pm

blejac wrote:

Moramo da napredujemo, ne smemo da dozvolimo da zemlja koja je bila najnerazvijenija u Evropi, kada smo mi bili najmoćnija sila na Balkanskom polu - ostrvu, da dok su oni, bez osnovnih škola, kopali po farmama, mi smo imali Vladu, parlament i vladavinu liberalne demokratije... Kuda si pošla Srbijo? Reci DA liberalnoj politici - politici napretka, politici nade, politici BOLJEG SUTRA! Živ primer da ta politika radi je - REPUBLIKA ALBANIJA!
QFT
Najvise nas je** ti nasi nebeski tripovi i mi veliki ratnici i sta ja znam. Ljudi nece da prihvate realnost, jbg neke mogu i da probam da razuem, njemu je bilo lepo dok je tlacio Albanca sada kada je payback time normalno da se bunimo i o5 po 100000000 put tapkamo u mestu (ok sad se jos kao i pomeramo milimetarski)
Boka ne sme da kosovo jer ce pukne OMA od Tome, Toma ako dodje nasaje ludilo ... No, ni sa jednim ni sa drugim ne vidim dugorocnu perspektivu....
POUKA - BEZATI bounce bounce

Upravo tako! Very Happy

Sky people theory Smile
Father of the nation
Father of the nation
Admin

Posts : 187
Join date : 2010-02-21
Age : 50
Location : Ariel 17 forum

https://ariel17forum.forumotion.com

Back to top Go down

Albania Today (since 2000) Empty Re: Albania Today (since 2000)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum